Комфорт і Сервіс

 

На замітку: Комунально-платіжні зміни, які варто пам’ятати

19.04.2017

На замітку: Комунально-платіжні зміни, які варто пам’ятати

Усім добре відома стара українська приказка: «Скупий платить двічі», але, з огляду на те, як за останні роки змінювалась вартість комуналки й скільки всього нового вигадували парламентарі, ми перефразуємо її – «неуважний платить двічі». Адже саме це відбудеться з вами якщо ви (в подальшому) збуватимете хоч про щось із цих «новацій».

По-перше: «Нуль» у платіжці

Один із спірних моментів – коли завдяки субсидії виходить, що у платіжці вканано "0" за газ,це до прикладуПрочитавши це хтось із вас обовов’язково зазначить: «Але ж є поняття обов'язкового платежу», − і буде абсолютно правим.

Тож як зрозуміти, платити чи ні, і що зробити, аби таки не платити!?

Ситуація, коли у платіжці нульові цифри до оплати, виникає, коли сума призначеної субсидії повністю покриває фактично використану споживачем вартість послуги. Але, як ми знаємо з роз’яснень Мінсоцу та інших компетентних органів, існує таке поняття, як обов'язкова частка платежу. Пунктом 15 чинного Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій визначено: «Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісячно сплачувати свою обов’язкову частку витрат на оплату цих послуг. У разі, коли вартість фактично використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість».

То ж як все відбувається!? Експерт Тарас Галайда пояснює:

  • Якщо кошти перерахованої субсидії не використані внаслідок економного споживання послуг, підприємство, якому перераховано надлишкову суму субсидії, зараховує її як оплату спожитих послуг (у тому числі обов'язкової частини платежу) в наступному періоді. Особа, якій призначено субсидію, може використовувати суму переплати для оплати послуг та не платити обов’язковий платіж (або сплачувати його частково), поки не вичерпається сума переплати. Тому, коли споживачі отримують платіжки з "0", обов’язковий платіж можна не сплачувати.

Однак експерт наголосив: якщо переплата залишиться на кінець опалювального сезону, її можуть повернути в бюджет відповідною постановою КМУ, як це відбулося в минулому році.

Загалом, Тарас Галайда підсумував: протягом опалювального сезону можна економити і за рахунок субсидії менше платити обов'язковий платіж або зовсім його не платити. Але коли сезон закінчиться – все, що залишилося (за винятком 100 кубів газу), заберуть назад до бюджету.

Менше з тим, зрозуміло, що економити енергоресурси варто – таким чином і платити потрібно буде менше. А міф про те, що треба «випалити» весь об’єм газу чи електроенергії, який надано субсидією, – по більшій мірі, все ж міф.

 

По-друге: газові нововведення, які досі турбують

Із полегшенням видихнули українці, коли скандальну абонплату за газ відмінили, але як виявилось не все так просто. Українські експерти переконують – це не більше ніж відстрочка. І швидше за все з нового опалювального сезону нам таки варто її чекати. Щоправда, тарифи ще можуть переглянути.

 

І звісно ж сюди відноситься одна з «улюблених» тем: перерахування субсидій. Ще раз детально ознайомитись із нею можете у публікації «З приходом травня українцям перерахують субсидії».

Останні новини