Комфорт і Сервіс

 

З приходом травня українцям перерахують субсидії

13.04.2017

З приходом травня українцям перерахують субсидії

З 1 травня мільйонам українців буде перераховано субсидії. Нагадаємо, що згідно з постановою Кабміну, знижка на комуналку розраховується як мінімум два рази на рік – 1травня і 1 жовтня. Тут варто й зазначити те, що якщо субсидія призначається до квітня – утакому випадку враховується середній дохід сім'ї за попередні 9 місяців, а якщо пізніше – середній дохід за минулий календарний рік.

 

Яким чином відбуватиметься перерахування?

 

Як відомо, за минулий рік середня зарплата в Україні зросла на 48%, звісно це за данимиДержстату. Якщо в кінці 2015-го українці в середньому заробляли 4362 гривень, то в кінці минулого року – 6475 гривень. А усім ми знаємо, що впливає на розмір субсидії. Що? Сумадоходів.

І тут ми маємо невеличку для нас із вами неприємність: минулоріч субсидію налічували виходячи з доходу в 2015-му, а в цьому році перерахують з урахуванням доходів за минулий рік – той рік у якому, згідно Держстату, наш із вами середній дохід зріс. І що ж ми маємо в результаті? А в результаті після перерахунку розмір знижки для українців значно скоротиться.

 

Ситуація виглядатиме приблизно так: середньостатистична українська сім’я, скажімо, із 4 осіб з два середніми заробітними платами цього опалювального сезону платила за комунальні послуги зі знижкою не більше 1064 грн, а в наступному ж заплатить не більше 2033 грн.

 

  • Якщо ця сума повністю покриватиме вартість коммульных послуг в межах соціальних норм, субсидію у такій сім'ї і зовсім можуть забрати.  "Якщо обставини в сім'ї не змінилися, якщо не з'явився за минулий рік безробітний серед членів сім'ї, якщо кількість прописаних у квартирі не змінилося, якщо не було покупки на суму від 50 тисяч гривень – перерахунок зроблять органи соціального захисту самостійно. Якщо що-то в умовах сім'ї змінилося, в тому числі щось з перерахованого мною, потрібно про це повідомляти органам соцзахисту, – повідомили на урядової гарячої лінії.

 

 Якщо субсидія вже оформлена, органи соціального захисту перерахунок зроблять автоматично.

 

 

Але це не означає, що тим, чий дохід за минулий рік ніяк не змінився, у наступному опалювальному сезоні не доведеться платити більше.

Чому? – запитаєте ви.

І ми відповімо: вся справа у тому, що соціальну норму на опалення житла скорочують. Новий норматив – 5 кубометрів газу на квадратний метр (було 5,5 кубів) – набуде чинності вже втравні цього року.

Ми уже розповідали про те, що якщо зараз субсидія покриває 330 кубів на опалення квартири площею 60 квадратних метрів, то вже в наступному опалювальному сезоні «комунальну знижку» будуть нараховувати тільки на 300 кубів. Тому, якщо продовжувати спалювати 330 кубів, доведеться 30 кубів оплачувати без субсидії. За чинним тарифом – це додаткові 204 грн.

 

 

Не забувайте − субсидію можуть забрати

 

Цьогоріч субсидії отримають лише 9 з 15 мільйонів українських сімей. Про це повідомили у Мінсоцполітики. Всі вони пройдуть спеціальну верифікацію Міністерства фінансів.

На сьогоднішній день частина субсидій була скасована за тих чи інших причин (185 тисяч одержувачів субсидій).

 

3 причини через які вас можуть позбавити «знижки»

  • Субсидіант приховує частину доходу 

  • Субсидіант зробив покупку на суму від 50 тисяч протягом 12 місяців з моменту отримання «знижки»

  • Дохід субсидіанта значно виріс

Якщо хтось подумав що це уже все, то ви помилились. У 2017 очікується ще одне нововведення. У Мінсоцполітики планують враховувати при нарахуванні субсидії дохід від банківського депозиту, про це заявив міністр Андрій Рева. 

  • Ми, напевно, все-таки включимо депозити в розрахунок доходу домогосподарства для призначення субсидії. Але, швидше за все, ми це зробимо з травня місяця, вже після закінчення опалювального періоду. Тому що, це правильно включити, це все-таки можна вважати доходами, особливо коли відсотки за ним виплачуються, – заявив політик.

Тож гарненько подумайте чи дійсно вам необхідні «ті» депозити, «закривайте «скарбничку» в приваті» і або звільняйтесь, або витрачайте менше…)

Останні новини