Комфорт і Сервіс

 

Що буде із субсидіями на газ для тих, у кого немає лічильників: в Мінсоцполітики дали роз'яснення

31.08.2018

Що буде із субсидіями на газ для тих, у кого немає лічильників: в Мінсоцполітики дали роз'яснення

Кабінет міністрів України зняв з розгляду пропозицію позбавляти субсидій українців, у яких не стоять лічильники на газ. Про це повідомили в Міністерстві соціальної політики, передає УНН.

У відомстві підкреслили, що хотіли стимулювати населення до встановлення лічильників та економії газу. При цьому питання про припинення надання субсидій домогосподарствам, в яких не встановлені лічильники на електроенергію, гарячу і холодну воду міністерство не проробляло.

"Пільги та субсидії надаються населенню в межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування комунальними послугами, в тому числі природним газом. Мінсоцполітики ініціювало зміни, які передбачали з 1 жовтня 2018 року не надавати пільги і субсидії на оплату послуг газопостачання споживачам, у яких немає індивідуальних лічильників газу і які відмовилися встановлювати їх за рахунок державного/місцевого бюджетів або власних коштів операторів газорозподільних систем. ... Зараз проект постанови про внесення змін до постанови № 409 знято з розгляду урядом", - розповіли в Мінсоцполітики.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що українці вже отримують удвічі менше субсидій, ніж у 2017 році. За допомогою нових правил оформлення пільг чиновники намагаються мінімізувати кількість тих, хто отримує субсидії, маючи високий, з точки зору соціальних норм, дохід.

Тим часом міністр соцполітики Андрій Рева пояснив, навіщо потрібен реєстр одержувачів субсидій, який зарацював з 1 липня 2018 року. Зокрема, за даними чиновника, запуск реєстру дозволив виявити 20 тисяч громадян, які отримували подвійну субсидію – 90% з цих субсідіантов були зареєстровані відразу в двох регіонах України.

Останні новини