Комфорт і Сервіс

 

З середини 2017 року тарифи на водопостачання зростуть на 9%

06.02.2017

З середини 2017 року тарифи на водопостачання зростуть на 9%

Нові платіжки на воду українці зможуть отримати за кілька місяців.

На нещодавньому засіданні, за участю 38 представників органів місцевого самоврядування, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) розглянула необхідність нових тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем). За його результатами підвищення цін відбудеться за кілька місяців.

Згідно інформації НКРЕКП, новий тариф повинен покривати всі витрати підприємства та включати у себе амортизацію. Тобто, холодна вода, у середньому, здорожчає на 9%. Найбільше таке зростання торкнеться Житомира – тут уже підрахували вартість водопостачання зросте на 18,2% , Миргорода та Дніпра, Вінниці пощастило дещо більше.

Оскільки тариф на водопостачання розраховує кожне підприємство окремо, але затверджують у Києві,  Нацкомісія зобов’язала їх подати заяви з проханням встановити нові тарифи до 10 серпня.

Варто зазначити, що практично усі присутні делегати від місцевого самоврядування – представники міської влади –заступники мерів – одноголосно підтримали підвищення тарифів у своїх містах.

 

Для загальної картини, наведемо нову вартість послуг водопостачання у деяких містах України:

  • "Київводоканал" – з 10,29 до 11,38 грн за кубометр
  • "Житомирводоканал" – з 9,74 до 10,72 грн за кубометр
  • "Чернігівводоканал" – з 10,3 до 10,78 грн за кубометр
  • "Миргородводоканал" – 12,26 до 16,85 грн за кубометр

 

Що ж до Вінниці, то прогнозовано вартість води збільшиться на 1,44 грн для будинків без використання внутрішньобудинкових систем й ОСББ  та 1,58 грн –  для багатоквартирних будинків.

Нагадаємо, з першого січня мінімальна заробітна плата українців повинна становити не менше ніж 3200 грн, що вплинуло на формування нової тарифної сітки, адже підприємствам довелося переглянути і власні фонди заробітної плати. І саме цей пунк, за інформацією Нацкомісії є найбільшою статтею витрат.

Згідно з даними, що оприлюднив сайт «Сегодня» якщо українець витратив на холодну воду 100 грн, 38,2 грн піде на зарплати співробітникам місцевого «водоканалу», 27,4 гривні витратять на світло (насоси працюють на електроенергії), 21,2 гривні на банківські послуги, перевірку лічильників, 70 копійок – на погашення відсотків за кредитами, 4,5 гривні – на ремонт, 6,5 гривні – на амортизацію та  ще 1,5 грн на податки й збори.

 

Останні новини