29.05.2017
Останнім часом ми із вами неодноразово чули\бачили\читали про те, що боржників серед українців стає все більше. «Звісно! – скаже хтось із вас. – Адже тарифи продовжують зростати», але чи буде правильним рішення НЕ платити і що може «чекати» за таке «рішення»?!
Ми вирішили «пролити на це світло».
Звісно, подорожчання комуналки відбувається регулярно, що ще більше посилює борги. Але не варто забувати й про те, що постачальник послуг має можливість звернутися до суду, коли вважатиме, що борг по послугах занадто високий і проплати відсутні, й отримати рішення суду за скороченою процедурою щодо стягнення комунальних боргів.
Що це означає? Ми відповімо: після цього постачальник послуг одержує статус стягувача-кредитора і може звертатися до державної або приватної виконавчої служби для стягнення боргу. Також він зазначає, що у разі, якщо на той момент не буде можливості заплатити борг, буде вирішуватися питання про заборону виїзду за кордон, а також, в автоматичному порядку, буде накладено арешт на майно, яке зазначено в реєстрі Мін'юсту (доступ до якого скоро отримають приватні виконавці), як власника.
Тобто, можливість розпоряджатися майном(раніше вашим) буде неправомірною. Думаємо, не раз доводилось чути про те, як працюють структури, яких залучають, у нашому випадку, постачальники. Вони не будуть вислуховувати наскільки важко на сьогоднішній день виживати сім'ї боржника – вони виконуватимуть свою роботу.
Саме тому вирішувати питання з погашенням боргів за комунальні послуги, варто знаходячи компроміс з постачальниками. А саме – виплачувати борг хоча б невеликими частинами регулярно, а якщо є можливість – скористатися розстрочкою.
Візьміть до уваги:
1. Якщо ж борг у вас вже накопичився, є сенс якраз і почати потроху виплачувати його, поки вам не почали погрожувати судовими позовами.
2. Якщо постачальник послуг вже попереджає вас про майбутні проблеми, це не варто ігнорувати – потрібно показати своє розуміння ситуації і готовність почати платити.