Комфорт і Сервіс

 

ВІД УКРАЇНИ ДО ЄВРОПИ – ВІД ЄВРОПИ ДО УКРАЇНИ: У ЧОМУ РІЗНИЦЯ МІЖ КОМУНАЛКОЮ У ЄВРОПІ І КОМУНАЛКОЮ «ПО-ЄВРОПЕЙСЬКИ» В УКРАЇНІ

21.03.2017

ВІД УКРАЇНИ ДО ЄВРОПИ – ВІД ЄВРОПИ ДО УКРАЇНИ: У ЧОМУ РІЗНИЦЯ МІЖ КОМУНАЛКОЮ У ЄВРОПІ І КОМУНАЛКОЮ «ПО-ЄВРОПЕЙСЬКИ» В УКРАЇНІ
  • Українцям упродовж кількох років прагнуть наблизити розмір оплати за комунальні послуги до європейського рівня. Внаслідок чого маємо дво-триразовий ріст цифр у платіжках,зазаначають журналісти каналу «24»

Цьогорічна зима стала для українців випробуванням у вигляді значного чергового росту цін за комунальні послуги. Що, у свою чергу, спричинило зниження рівня оплати за комуналку.

Для того щоб розібратися у «вічному» питанні «чому ми платимо за цінами європейського рівня при, далеко не європейській заробітній платі» журналісти каналу «24» провели невеличкий аналіз.

 

Україна-Європа:

 мінімальна заробітна плата,

 вартість комуналки.

 

Дані про вартість води та енергоносіїв в окремих країнах Європи знаходяться у відкритому доступі, до прикладу, їх можна взяти на порталі «Іммігрант-інвест», що й зробили медійники. Отримали інформацію, а далі все просто: розрахували вартість спожитих послуг у межах середнього споживання (200 кубометрів газу та 200 кВт/год), і 10 кубічних метрів води (згідно з нормою споживання — 3 м3 на людину на місяць). І от які результати отримали:

До речі, про тарифи в Україні:

  • електроенергія з 1 березня цього року коштує 1,6 грн 1 кВт·год за умови споживання понад 100 кВт·год;
  • газ − 6,9 грн за кубічний метр,
  • холодна вода −14 гривень за кубічний метр (округлено).

 

Далі, поцікавившись мінімальною заробітною платою у країнах, чию комуналку рахували, порівняли яку частку вона становить. За результатами підрахунків Україна очолила список як країна, де половину мінімального доходу становить оплата комунальних послуг. Другі і треті, відповідно, – Угорщина і Греція. Тенденція така: чим багатша країна, тим менше труднощів для неї становить плата за комунальні послуги. Детальніше ви можете побачити це у інфографіці:

Цікаві дані, так!? А особливо цікавими вони стають тоді, коли стає відомо, що у своїх розрахунках журналісти не враховували ще низки платежів, наприклад, за вивіз сміття. А в Європі з цим питанням все значно серйозніше й набагато дорожче. До прикладу, у Німеччині суворо стежать за сортуванням сміття. І за викидання пакетика не в той контейнер вам відразу «світить» чималенький штраф. А у туманному Альбіоні окрім оплати комунальних послуг, сплачують також муніципальний податок, розмір якого залежить від престижності району. Чи, візьмемо Грецію. Тут існують платежі як фактичні, так і обов'язкові. Тобто – треба сплатити за фактично використаний ресурс, а зверху — ще й щорічний податок.

 

Ріст комуналки = ощадливість

«Керуючий партнер BVU Group Денис Довгополий 11 лютого на своїй сторінці у Фейсбуці опублікував табличку з цифрами комуналки по-європейськи. Потім видалив, бо отримав звинувачення у непорівнянності «голих цифр»», − зазначили на сайті «24». Ось, до вашої уваги і вона:

Натомість Довгополий написав пост про те, які ще відмінності існують між українською комуналкою та європейською і про ставлення до ресурсів у нас і в них.

  • Приведення цін на комуналку до європейських не повинно підвищити витрати на опалення або воду, а повинно привести до кратної економії цього ресурсу. І тоді при 0 градусів на вулиці і +28 в квартирі народ буде прикручувати батареї, а не відкривати навстіж вікна, − зауваживі він.

Довгополий також звернув увагу на те, що варто проаналізувати, скільки витрачається води сім’єюю в кожній країні Європи (в порівняні з Україною звісно ж), а також енергії на опалення будинків там і у нас. За його словами − ці показники відрізняються в рази.

 

Що ж тут говорити!? Нам треба економити.

 

Керівник аналітико-дослідницького центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко у коментарях сайту «24» неодноразово зауважував, що вихід для українців з «комунальної пастки» − економити і дбати самим про свої інтереси. Зокрема, варто встановлювати лічильники на кожен вид ресурсів, та забезпечувати енергоефективність будинків.

  • У Європі є такі лічильники, які встановлюються на кожну батарею і підраховують витрати тепла в батареї. Але тут необхідна політична воля, щоб переламати монополістів, щоб дозволити ставити такі лічильники, − зауважив експерт.

Він підкреслив:

  •  ЖБК і ОСББ якраз мають більше свободи маневру. У них є живі гроші, вони їх можуть використовувати більш ефективно, ніж це роблять комунальні ЖЕКи. ЖБК і ОСББ більше підконтрольні мешканцям, голова такої організації, як правило, живе у будинку і кожен день може почути або похвалу, або нарікання з боку своїх сусідів.

Останні новини