Комфорт і Сервіс

 

В Україні діють 27 111 ОСББ

27.07.2017

В Україні діють 27 111 ОСББ

В Україні діють 27 111 ОСББ. Про це заявили в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ

"Обравши курс на енергоефективність, одним із важливих завдань, яке стоїть перед нами, є формування інституту ефективного власника. Коли власники у будинках об’єднуються навколо спільного й ефективного управління своєї власністю, навколо цілей зі зменшення енергоспоживання. Для цього ми ухвалили необхідне законодавство, надали відповідні інструменти", - повідомив Г.Зубко.

Віце-прем'єр відзначив, що станом на 1 липня в Україні діють 27 111 ОСББ. Протягом І півріччя 2017 року утворено  понад 1000 ОСББ. На сьогодні близько 20 % багатоквартирних будинків знаходяться в управлінні ОСББ.

Читаючи ці дані нам стало цікаво, а яка ж ситуація у нашому рідному місті!?

Так ось: станом на 1 липня у Вінниці створено 457 Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, а це 25 % з усіх багатоквартирних будинків міста. Так, дані не вражаючі, але, погодьтесь, щось у цьому є.


До речі, у міністерстві прогнозують зростання динаміки створення ОСББ із прийняттям Закону "Про ЖКП" і появою послуги "управління". Адже на модернізацію житлового фонду кошти отримують в рамках Фонду енергоефективності насамперед Об’єднанням співвласників.

"Саме ОСББ має можливість обирати підрядника, з огляду на якість і доступність його послуг. Відтак чимало власників квартир будуть зацікавлені відмовитися від ЖЕКів, аби самостійно обслуговувати свої будинки, зокрема, залучати послуги з термомодернізації. Це стане помітним у масштабах країни еволюційним кроком до появи відповідального власника у кожному будинку і громаді", - підкреслив Г.Зубко.

 

Останні новини