01.03.2017
Завдяки онлайн-сервісу Bldng.info можна не лише контролювати використання комунальних ресурсів у житлових багатоповерхівках міста, а також знаходити шляхи економії енергоресурсів та зменшувати суми у комунальних платіжках.
Для багатьох це здається мало ймовірним. Але, це правда – так стверджує й керівник проекту Олександр Вірник.
З його слів, сама ідея онлайн-сервісу виникла після підняття цін на комунальні послуги. Щоб зрозуміти, як заощадити витрати, потрібно було, насамперед дізнатися, скільки витрачає ресурсів кожний будинок – і модернізований, і немодернізований, новий/старий.
- Порівнявши витрати схожих будинків, можна наочно побачити, які саме кроки слід здійснити для економії споживання ресурсів, і як наслідок – зекономити кошти на оплаті комуналки, − запевнив Олександр.
Станом на минулий місяць, на онлайн-ресурсі зібрано дані більше чотирьох тисяч будинків Вінниці, по кожному з яких можна побачити витрати за останні чотири роки по газу, електроенергії, опаленню, гарячій та холодній воді і ефект від утеплення та впровадження інших енергозберігаючих заходів у живих коштах. Та це не все, що пропонують користувачам ініціатори проекту. На сайті ресурсу можна побачити також карту споживання енергоресурсів вінничанами та найдорожчі в утриманні будинки. Погодьтесь, така інформація буде особливо доречною для тих, хто зібрався купувати житло. Та й це ще не все! Онлайн-сервіс чекає апґрейд. Дивуєтесь чому у аналогічному вашому будинку комуналка менша? Відкрийте сервіс та дізнайтесь за рахунок чого відрізняються комунальні платежі у двох схожих будинках.
Створений у рамках конкурсу EGAP Challenge, сервіс покликаний спонукати мешканців багатоквартирного житла до економії енергоресурсів шляхом порівняння термомодернізованих і нетермомодернізованих, нових і старих будинків,
EGAP Challenge є спільною ініціативою Державного агентства з питань електронного урядування та Фонду Східна Європа в рамках реалізації Програми EGAP (e-Government for accountability and participation), що фінансується Швейцарською конфедерацією. Метою EGAP Challenge є запровадження нових інструментів електронної демократії, що допоможуть громадянам отримувати нові якісні сервіси, ефективно взаємодіяти та безпосередньо впливати на владу, а владі – досягти нового рівня прозорості та ефективності.