31.01.2018
Україна погодилася виконати взяті на себе зобов'язання перед МВФ і готова піти на поступки заради отримання чергового траншу. З такими заявами днями виступили високопоставлені українські чиновники. Меморандум повинні виконати в найближчі кілька місяців, причому мова йде не тільки про основні умови, а й про всі зобов'язання.
Realist проаналізував текст підписаного Україною меморандуму про співпрацю з МВФ і з'ясував, які ще умови повинна виконати влада.
"Застосуємо тариф на доставку газу і опалення на основі потужності, що дозволить перенести деяку частину вартості на літні місяці", - написали представники української влади в меморандумі з МВФ.
Простіше кажучи, Україна взяла на себе зобов'язання ввести абонплату на опалення і газ. І якщо абонплата на блакитне паливо вже знайома українцям (її ввели в квітні, а потім «заморозили»), то абонплата на опалення для більшості - незнайоме нововведення. Суть полягає в тому, що частина від вартості тепла (то, що витрачають на утримання інфраструктури) виключать із загального тарифи і винесуть окремим платежем «за доставку і розподіл». Ось цей новий тариф доведеться оплачувати цілий рік, незалежно від того, є тепло в трубах або ж за вікном літо. Вартість абонплати на опалення може коливатися в межах 100 грн. У той же час безпосередньо вартість Гкал тепла повинна пропорційно знизитися.
Щоб ввести абонплату на блакитне паливо, Національної комісії у сферах енергетики і комунальних послуг потрібно всього лише відновити вже прийнята постанова. При цьому абонплата на газ передбачена не тільки меморандумом, а й чинним законом про ринок газу. Йдеться про те, щоб розділити безпосередньо вартість блакитного палива і витрати на транспортування і розподіл (абонплата).
Абонплату на газ доведеться платити незалежно від того, використовуєте блакитне паливо чи ні. Розмір абонплати прив'яжуть до лічильника. Чим він потужніший, тим більше доведеться платити. Розмір абонплати на газ, як і на опалення, може досягати 100 грн / міс.