24.05.2018
Кабінет Міністрів ухвалив постанову № 329, за якою буде змінена система призначення та надання субсидій на оплату комунальних послуг. Головна мета постанови – зробити субсидії більш адресними та зменшити кількість осіб, що отримували допомогу, насправді її не потребуючи.
Постанову аналізує координаторка житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Бойко.
“Однозначно позитивно оцінюю внесені постановою № 329 зміни до системи нарахування субсидій. Вони дадуть можливість “відсікти” частину людей, які не є бідними і не потребують соціального захисту, але формальні критерії (а саме низький офіційний дохід) дозволяли їм потрапляти в програму субсидій та паразитувати за рахунок платників податків”, – зауважила експерт.
Чи ідеальні ці критерії? Звісно, ні. Наприклад, зі слів Тетяни Бойко, не враховуються такі моменти, як машини на єврономерах (“євробляхах”), депозити, вартість квартир і авто.
Але це – суттєвий крок до того, щоб зробити систему субсидій більш справедливою, надати соціальний захист тим громадянам, які його справді потребують.
Є, на думку експерта, і недостатньо освітлені моменти.
“Не до кінця зрозуміло, що таке домогосподарство. Теоретично – це чоловік, дружина та їхні неповнолітні діти, але ж може бути багато нюансів. Через це важко зрозуміти, як “працюватиме” новація про те, що враховуються доходи не лише зареєстрованих осіб, але і пов’язаних з ними. Хоча загалом норма є правильною: часто в квартирі прописувався непрацюючий чоловік з дітьми, а жінка з високими доходами лишалася окремо. Тепер будуть враховуватися доходи і дружини”, – додала вона.