Комфорт і Сервіс

 

Профільний комітет рекомендував Верховній Раді України прийняти законопроект «Про житлово-комунальні послуги» та «Про енергетичну ефективність будівель»

29.09.2016

Профільний комітет рекомендував Верховній Раді України прийняти законопроект «Про житлово-комунальні послуги» та «Про енергетичну ефективність будівель»

Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства під час засідання рекомендував Верховній Раді України прийняти у другому читанні проект Закону «Про житлово-комунальні послуги» (№ 1581-д) та у першому читанні проект Закону «Про енергетичну ефективність будівель» (4941).

Законопроект «Про житлово-комунальні послуги» спрямований на вдосконалення законодавчого регулювання відносин у сфері житлово-комунальних послуг. Зокрема уточнюється механізм уже передбачений Законом України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» стосовно реалізації прав співвласників багатоквартирних будинків на самостійне встановлення розміру витрат на управління (утримання) будинком.

Окрім загальних вимог до надання житлово-комунальних послуг, у законопроекті надані їх характеристики. Передбачені також особливості укладання договорів про надання комунальних послуг  при різних формах управління багатоквартирного будинку (безпосередньо власниками, об’єднанням співвласників, управителем).

Законопроектом розмежовуються права, обов’язки та відповідальність учасників відносин у сфері житлово-комунальних послуг, а також визначені точки комерційного обліку комунальних послуг.

Проект Закону України «Про енергетичну ефективність будівель»  розроблений на виконання Плану пріоритетних дій Уряду на 2016 рік та зобов’язань за договором про заснування Енергетичного Співтовариства. Проектом Закону імплементується профільна Директива 2010/31/ЄС щодо енергетичної ефективності будівель.

Законопроектом передбачено: встановлення порядку та умов визначення енергетичної ефективності будівель, мінімальних вимог до неї; запровадження інструментів гарантованого фінансування заходів із забезпечення (підвищення рівня) енергетичної ефективності будівель (в т.ч. Фонд енергоефективності); визначення організаційно-правових засад сертифікації енергетичної ефективності будівель (суб’єкти та порядок сертифікації, вимоги до змісту сертифікату); основні заходи із забезпечення (підвищення рівня) енергетичної ефективності будівель; забезпечення доступності до інформації про сертифікати енергетичної ефективності будівель та виконавців робіт (послуг) у сфері енергетичної ефективності будівель (шляхом створення відкритих баз даних) тощо.

Останні новини