Комфорт і Сервіс

 

НОВІ ТАРИФИ НА СВІТЛО. ЯК ПЛАТИТИ МЕНШЕ

02.03.2017

НОВІ ТАРИФИ НА СВІТЛО. ЯК ПЛАТИТИ МЕНШЕ

НОВІ ТАРИФИ НА СВІТЛО. ЯК ПЛАТИТИ МЕНШЕ

Як усім нам відомо з вчорашнього дня, себто, з 1 березня, відбулось чергове підняття тарифу на електроенергію. А хто ще не знає, то – ТАК, електрика здоржчала на 25%. Про збільшення її вартості говорили давно, а головне – це, ніби, останнє підняття цін, принаймні, так стверджує Національна  комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Тариф зріс – українці змушені економити. Та не лякайтесь. Не обов’язково сидіти у повній темряві та читати при свічках, хоча, погодьтесь, певна романтика у цьому є, або ж вмикати світло лише коли навколо непроникна темрява і нічого більше не прасувати та не сушити волосся феном. Як стверджують експерти економію можна почати з простих кроків.

  • Практично будь-яка сім'я, переглянувши своє споживання, може витрачати на 25-30% менше, − пояснює професійний енергоаудитор, менеджер ДТЕК ЕСКО Сергій Свистюк.

До прикладу, енергоефективні лампи заощадять близько 80 гривень. Лампу потужністю 0,022 кВт на годину можна купити за 98 гривень. Щоб замінити всі лампочки в однокімнатній квартирі (по одній лампі на кухні, в туалеті, передпокої і ванній і три в люстрі в кімнаті) знадобиться 686 гривень.

Зверніть увагу:

Якщо лампа потужністю 75 Вт у передпокої працює дві години на добу, в туалеті – годину, ванній – 3 години, на кухні – 5 годин, в кімнаті – 6 годин, за місяць тільки за «світло» набереться 65,2 кВт.

А використовуючи енергозберігаючі лампи, витрати, у цих же умовах − 19 кВт*год. Помінявши всі лампи в квартирі, щомісяця можна буде економити 77,5 гривні, а сама купівля окупиться за 9 місяців.

У першу чергу варто встановити енергоефективні лампи у тих місцях, де ви найчастіше буваєте. Крім того, варто задуматися про установку лампи з датчиком руху в під'їзді і тамбурах.

Як зазначають експерти, заміна ламп розжарювання на енергоефективні дає найбільш очевидний результат економії. І саме це відразу видно у платіжці.

Але давайте не забувати й про інші прилади. Для того щоб заощадити на електроенергії необхідно й правильно вибрати новий холодильник та пральну машину, адже сучасна техніка поділяється за класом енергоспоживання. Так класи «А» і вище споживають значно менше електроенергії. Окрім того, потрібно вміти правильно користуватися технікою:

  • вибирати оптимальні режими прання;

  • користуватися машинкою тільки після того, як набралася достатня кількість брудних речей;

  • холодильник ставити в темному і прохолодному місці.

Як вибрати місце для холодильника?

• холодильник краще не ставити в нішах (відстань від стін повинна бути близько 20 см);

• він повинен стояти подалі від плити та батарей;

• на холодильник не повинні потрапляти прямі сонячні промені.

  • Холодильник не варто перевантажувати, в такій ситуації він перерозходує електроенергію. Потрібно стежити за ним, періодично розморожувати. З усіх приладів, які є у нас в будинку, холодильник дійсно споживає багато електроенергії, працює цілодобово і потрібно стежити за тим, щоб правильно ним користуватися, – говорить експерт Ганна Шумейко.

Що ще можна зробити для того щоб сума в платіжці за «світло» не викликала запаморочення або, що гірше, серцевого нападу?

Як зазначили експерти на сайт «Сьогодні», непогано було б встановити й двозонний лічильник. Він дозволить економити до 25% електроенергії. Прилад, з 23 вечора до 7 ранку, рахує електроенергію за тарифом удвічі нижче. З установкою він обійдеться приблизно в 1400 гривень й окупиться за кілька років.

Взагалі ідеально, якщо за місяць вдасться споживати до 100 кВт*год, тоді за обсяг електроенергії можна платити за нижчим тарифом. Але давайте погодимось, що це не так просто і під силу далеко не всім.

Загалом, прислухавшись до перерахованих порад, можна споживати на 30% менше електроенергії. А якщо перейти на енергоефективні електроприлади та встановити двозонний лічильник – економія може досягати 60%.

Тож не поспішайте викручувати лампочи у коридорі та читати при свічках – із будь-якої ситуації завжди знайдеться вихід.

Останні новини