Комфорт і Сервіс

 

НОВІ БУДІВЕЛЬНІ НОРМИ: ТЕПЛО ПОДЕШЕВШАЄ НА 15% та РЕВОЛЮЦІЯ У СФЕРІ ЖКП

18.01.2017

НОВІ БУДІВЕЛЬНІ НОРМИ: ТЕПЛО ПОДЕШЕВШАЄ НА 15% та РЕВОЛЮЦІЯ У СФЕРІ  ЖКП

2017 стане роком прийняття ряду Законів у сфері ЖКП. Та розпочався він із затвердження Кабміном нових будівельних норм, які забезпечать скорочення споживання тепла на 15%, а отже, зменшиться сума в платіжках.

Міністерство регіонального будівництва ухвалило нові Державні будівельні норми (ДБН). Документ стосується нормативів теплоізоляції будівель.

За словами заступника міністра  регіонального будівництва Лева Пархаладзе, нові будівельні норми дозволять значно зменшити споживання газу (на 150 млн кубометрів), а отже сприятимуть щорічній економії у понад 1 млрд. грн.

  • Завдяки прийняттю цієї норми, послуги на тепло в новобудовах стануть дешевші на 15%. До того ж, Україна зможе додатково економити по 1 млрд грн на рік, тобто через 5 років це може бути вже 5 млрд. Для енергонезалежності нашої країни – це великий крок, – зазначив Парцхаладзе у інтерв’ю одному з українських видань.

Єдиним нюансом у ДБН є те, що платити на 15 % дешевше за тепло зможуть тільки мешканці тих будинків, які з’явилися після їх впровадження. Що ж до інших, то для економії, доведеться і надалі інвестувати в утеплення багатоповерхівок, єдиним плюсом тут є можливість долучення до Урядової програми з енергоефективності, згідно з якою українці, які візьмуть у ній участь, отримують від держави безповоротну фінансову допомогу.

Як стверджують у відомстві, потенціал економії, завдяки ДБН, величезний. Вже зараз, як показує практика, мешканці утеплених багатоповерхівок можуть платити за опалення квадратного метра до п'яти гривень, в той час як у будинках з низькою енергоефективністю опалення може обходитися більше 30 грн, тобто в шість разів дорожче.

 

Ще один «революційний переворот» відбуватиметься у сфері ЖКП. До кінця року українців хочуть зобов'язати платити пеню та проводити аудити.

Як заявив віце-прем'єр Генадій Зубко, на пленарному тижні Кабмін проситиме провести «День енергоефективності в Раді», крім того, найближчим часом Верховна Рада повинна прийняти кілька важливих законопроектів, серед яких ЗУ «Про енергетичну ефективність будівель» та нова редакція закону «Про житлово-комунальні послуги». Саме у Законопроекті «Про енергетичну ефективність будівель» наголошено, що усі об’єкти будівництва, а також, усі зведені будівлі зобов’язані пройти аудит енергетичної ефективності за власний рахунок. Якщо енергоаудит будуть проводити в житловій багатоповерхівці, платити мають усі власники квартир.

Загалом, у середньому аудит багатоповерхівки може обійтися в 5-12 тисяч гривень. Сума залежить від площі будинку та обладнання, яке використовує енергоаудитор. В середньому,власникам квартир потрібно буде сплачувати від 50-120 грн.

Подарунком, у найближчий час, може стати, довгоочікуване, прийняття  нової редакції ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» у другому читанні.

У новій редакції вводиться поняття «управитель» ОСББ. Окрім того, у документі зазначається, що боржників планують зобов'язати платити пеню: «У разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги споживач зобов'язаний сплачувати пеню у розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,1 відсотка за кожний день прострочення від суми боргу», – написано в законопроекті.

Чи будуть прийняті Закони та, чи дійсно 2017 рік стане роком змін у сфері житлово-комунальних послуг – дізнаємось скоро.

 

Останні новини