Комфорт і Сервіс

 

НАРДЕПИ УХВАЛИЛИ ЗАКОН «ПРО КОМЕРЦІЙНИЙ ОБЛІК ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ ТА ВОДОПОСТАЧАННЯ» - ЗРОБИЛА ОБОВ’ЯЗКОВИМ ВСТАНОВЛЕННЯ ЛІЧИЛЬНИКІВ ТЕПЛА І ВОДИ У БУДИНКАХ

23.06.2017

НАРДЕПИ УХВАЛИЛИ ЗАКОН «ПРО КОМЕРЦІЙНИЙ ОБЛІК ТЕПЛОВОЇ ЕНЕРГІЇ ТА ВОДОПОСТАЧАННЯ» - ЗРОБИЛА ОБОВ’ЯЗКОВИМ ВСТАНОВЛЕННЯ ЛІЧИЛЬНИКІВ ТЕПЛА І ВОДИ У БУДИНКАХ

Вчора, 22 червня 2017 року, на засіданні ВРУ прийнято у повторному другому читанні проект Закону України №4901 «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». За прийняття Закону проголосувало 238 народних депутати України.

 

Цим законом запроваджується обов’язковий облік тепла і води. Завдяки обліку населення платитиме лише за спожиті ресурси, а не за нормами. Крім цього, облік дозволить контролювати ефективність реалізації заходів з енергоефективності. Все це має сприяти зменшенню витрат споживачів на оплату комунальних послуг.

 

Так Законом передбачається обов’язковий приладний комерційний облік комунальних послуг (на вході в будівлю), а також розподільний облік (поквартирний).

 

Граничний термін запровадження комерційного обліку тепла – протягом року з дня набрання чинності Закону, комерційний облік води – протягом двох років, а розподільний облік – протягом трьох років.

 

Відповідно до закону, обладнання будинковими вузлами обліку існуючих будівель зобов'язаний провести оператор відповідних зовнішніх мереж в термін: нежитлових будівель - до 1 жовтня 2017 года; житлових будинків - до 1 жовтня 2018 року.

 

Крім того, в багатоквартирних будинках та інших будівлях, де налічується більше одного споживача, законопроект передбачає обов'язкову установку індивідуальних (квартирних) приладів обліку (або приладів-розподільників теплової енергії), які використовуються для розподілу показань будинкового приладу обліку: в нежитлових будівлях - до 1 жовтня 2017 роки; в житлових будинках - до 1 жовтня 2018 року.

 

Передбачається встановити, що розрахунки за надані комунальні послуги (постачання теплової енергії, постачання гарячої та питної води) здійснюються виключно за даними комерційного обліку, а також прямо встановити правила розподілу обсягу спожитої комунальної послуги між споживачами (в разі багатоквартирних будинків та інших будівель, де налічується більше одного споживача). Законопроект визначає гарантії доступу споживачів до облікової інформації, на основі якої формуються рахунки за спожиті послуги.

 

Законом визначено:

 

-  механізм оплати за встановлення, заміну та обслуговування вузлів обліку (визначається для кожного будинку окремо);

 

-  перелік обов’язкової інформації для формування рахунків за комунальні послуги та доступ до такої інформації;

 

-  загальний порядок доступу до вузлів обліку;

 

-  відповідальність за невиконання вимог закону.

 

Прийняття Закону дозволить знизити на ¾ обсяг необлікованих витрат води у внутрішньобудинкових системах та скоротити споживання теплової енергії протягом 1-3 років у середньому на 15-20%, що, у свою чергу, сприятиме зменшенню споживання газу та скороченню викидів парникових газів.

 

Також нагадаємо, що Закон розроблено з метою імплементації низки статей Директиви 2012/27/ЄС про енергетичну ефективність. Це є виконання взятих Україною зобов’язань перед Європейським Союзом.  

Останні новини