Комфорт і Сервіс

 

Молодіжні кредити на житло та останній рік для їх отримання

06.02.2017

Молодіжні кредити на житло та останній рік для їх отримання

Молодіжні кредити на житло та останній рік для їх отримання

Одна з найефективніших програм у сфері державної житлової політики – «Державна цільова соціально-економічна програма будівництва (придбання) доступного житла» успішно діє в Україні. Полягає вона у наданні довгострокового молодіжного кредиту.

Мало хто знає, але триває програма з  2010 року; 2017 рік – рік її завершення. Принаймні, інформації про продовження державної ініціативи, на сьогодні, немає.

Реалізація програми проводиться Державним фондом сприяння молодіжному будівництву.

У межах цього «проекту», отримати молодіжний кредит можуть молоді сім’ї  та одинокі молоді громадяни, які відповідають критеріям зазначеним у законодавстві (Постанова Кабміну №584 ):

  • сім’я, в якій чоловік та дружина віком до 35 років включно;
  • неповна сім’я в якій мати (батько) віком до 35 років включно мають неповнолітніх дітей (дитину);
  • одинокі молоді громадяни віком до 35 років включно.

Варто зазначити, що подібні житлові програми мають розвиток не тільки на державному, а й на місцевому рівнях, що, в умовах децентралізації влади, є стратегічним напрямком реалізації державної житлової політики.

Цікаво, але один з найбільших сплесків активності громадян у використанні молодіжних кредитів припав на 2016 рік. За даними Фонду минуло річ, при спрямуванні з державного бюджету 24 млн. грн. на збільшення статутного капіталу Держмолодьжитла, за житловими програмами, які реалізовує Фонд, вдалось залучити 237 млн. грн. При чому, зростало не тільки залучення коштів держбюджету, а й, значно зростали видатки органів місцевої влади з власних бюджетів.

  •  Можна собі лише уявити, який економічний ефект може бути досягнуто в разі збільшення фінансування програм до 2 млрд. грн., як це було заявлено бюджетними запитами Держмолодьжитла, – розповів  перший заступник голови правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний. -  Загалом, варто відзначити, що У минулому році 5856 українських сімей отримали від держави допомогу на загальну суму 122,16 млн. грн. при сплаті відсотків за кредитами, отриманими раніше в рамках програми здешевлення вартості іпотечних кредитів та програми часткової компенсації відсоткової ставки кредитів комерційних банків, – доповнив він.

Великим плюсом державної програми є й  умови подання заявки на молодіжний кредит. Вони досить прості. Все, що необхідно – це подати до спеціального консультаційного центру такі документи:

  • заяву про надання кредиту;
  • довідку про перебування на квартирному обліку або документи, що підтверджують необхідність поліпшення житлових умов для кандидатів, які постійно проживають у селі;
  • довідку про склад сім'ї;
  • копію свідоцтва про шлюб, паспортні дані;
  • копію свідоцтва про народження дитини (дітей);
  • документи, необхідні для визначення платоспроможності (довідка з місця роботи дорослих членів його сім'ї, у разі потреби – договір поруки, інші документи, що підтверджують його доходи);
  • звіт про незалежну оцінку об'єкта купівлі-продажу;
  • документи, що підтверджують право на перевагу в отриманні кредиту перед іншими кандидатами;
  • копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номера.

 

 

Тож, чому б не скористатися хорошим шансом і, поки є час, не долучитися до програми!? Тим паче, що держава та  досвід тих українців, які скористалися молодіжним кредитом, є гарантами надійності та дієвості.

  • Молоді сім’ї в усіх куточках країни активно цікавляться можливістю отримати пільговий кредит для придбання власного житла. Це означає, що ці громадяни пов’язують своє майбутнє з Україною, а отже докладатимуть свої сили на розбудову нашої держави, нашої економіки, роститимуть тут дітей, працюватимуть, сплачувати податки тощо. Наразі обсяги пільгового молодіжного кредитування  в Україні не вражають через обмежене фінансування з Державного бюджету. Втім, завдяки тому, що пільгове кредитування здійснюється не лише за рахунок власних коштів Держмолодьжитла, а також і за рахунок коштів місцевих бюджетів, кількість наданих пільгових житлових кредитів має тенденцію до збільшення. Тож маємо сподівання, що кількість молодих сімей, що придбали власне житло завдяки пільговим кредитам буде істотно збільшуватися кожного року, - наголосив Сергій Комнатний у нещодавньому інтерв’ю.

Реалізація «Державної цільової соціально-економічної програма будівництва (придбання) доступного житла»  відбувається Державним Фондом сприяння молодіжному будівництву. За період своєї діяльності він надав державну підтримку на будівництво/придбання житла понад 28 тис. українців. Сьогодні, експерти називають Фонд унікальним механізмом реалізації державної молодіжної житлової політики, аналогів якому в Україні немає. Тож, як бачимо, і в нашій країні можуть існувати дійсно дієві та унікальні ініціативи.

 

Додаткову інформацію можна дізнатися за посиланням: http://www.molod-kredit.gov.ua/cms/pilgoviy-kredit/kredit-za-rahunok-koshtiv-fondu.html

 

Останні новини