Комфорт і Сервіс

 

Раді пропонують дозволити забудовникам скликати збори для створення ОСББ

06.02.2020

Раді пропонують дозволити забудовникам скликати збори для створення ОСББ

Законопроєкт був зареєстрований ще 16 грудня

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №2606 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення якості управління багатоквартирними будинками та вдосконалення діяльності об'єднань співвласників багатоквартирного будинку". Про це йдеться на сайті парламенту.

Документ передбачає створення електронної системи взаємодії та прийняття рішень в ОСББ.

Вона повинна буде забезпечувати створення, перегляд, відправку, прийняття, збирання, внесення, накопичення, обробку, використання, розгляд, зберігання, захист, облік та надання інформації по управлінню багатоквартирним будинком, голосування співвласниками за питання, винесені на розгляд загальних зборів об'єднання, а також електронну взаємодію між співвласниками, об'єднанням і керуючим при здійсненні їх прав та виконанні обов'язків.

Голосування за допомогою такої системи пропонується прирівняти до голосування особисто на загальних зборах, а надання та обмін інформацією через систему - до особистого вручення та письмового повідомлення.

Крім того, в разі рішення співвласників багатоквартирного будинку про притягнення управителя до утримання та експлуатації будинку, відбір управителя пропонується проводити на конкурсній основі з не менше 3 учасників.

При цьому самостійне забезпечення утримання та експлуатації багатоквартирного будинку, користування спільним майном в багатоквартирному будинку безпосередньо співвласниками і / або шляхом залучення фізичних і юридичних осіб на підставі укладених договорів без участі керуючого може здійснюватися, якщо в складі виконавчого органу такого ОСББ або в штаті за трудовим договором знаходиться не менше 1 людини, яка пройшла професійну атестацію на відповідність кваліфікаційним вимогам професії "Менеджер" Житлового будинку (групи будинків), має діючий сертифікат і внесений до реєстру атестованих осіб в порядку, визначеному чинним законодавством.

Раніше повідомлялося, що у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №2564 про внесення змін до деяких законів України щодо правового регулювання відносин між співвласниками багатоквартирних будинків і власниками та наймачами (орендарями) квартир або нежитлових приміщень у багатоквартирних будинках

Останні новини