Комфорт і Сервіс

 

Прем'єр-мінстр розповів про зростання цін на газ в Україні

03.10.2018

Прем'єр-мінстр розповів про зростання цін на газ в Україні

Підвищення цін на газ відбудеться в Україні з "мінімальними втратами". Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, коментуючи домовленості щодо ціни на газ з Міжнародним валютним фондом.

"Я бачу у МВФ розуміння ситуації. Вони оцінюють реальні доходи людей. Я впевнений, що ми зможемо з мінімальними втратами вийти з цієї ситуації", – сказав Гройсман в ефірі ICTV.

За словами глави уряду, чіткого рішення наразі немає, але тривають "конструктивні переговори щодо цін на газ" з Міжнародним валютним фондом.

"Україні потрібно повернути 33 млрд боргу, крім цього, ми використовуємо 5 млрд щорічно на обслуговування", – аргументував Гройсман важливість продовження співпраці України з МВФ.

Нагадаємо, підвищення цін на газ в Україні відклали мінімум до 18 жовтня. Так, Кабінет міністрів продовжив спеціальні зобов'язання для "Нафтогазу України". Термін дії постанови закінчувався 1 жовтня.

Якби Кабмін не продовжив постанову про спецзобов'язання "Нафтогазу", в Україні довелося б переглядати ціни на газ через те, що набув би чинності інший документ – постанова від 22 березня 2017 року. Однак в методиці, запропонованій в цій постанові, не враховується вартість закупівель газу з-за кордону – т.зв. "імпортний паритет", введення обліку якого і вимагає МВФ. Формула перегляду ще не готова. 

Останні новини